Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

V září a říjnu jsme se nezastavili!

26.10.2014 | autor Jakub Dražan

Po návratu z Itálie nás čekal přibližně týdenní odpočinek. Nebylo ale času na zahálení. Se startujícím školním semestrem se blížil i start našeho pracovního roku.

Ujasnění koncepce pro vůz FSE.04 bylo hlavním tématem následujících schůzí týmu. Kromě toho, nás ale také čekal nespočet prezentačních akcí, např. Vědecký jarmark v pražských Dejvicích, forum Čistá mobilita Velkoměst, MSV Brno, Akce Prvák na strahovských kolejích ČVUT, Noc Vědců na ČVUT, Letná patří sportu na Letenské pláni a další akce nejenom veřejné, ale i pro naše partnery.

Partners Day 2014 v Pardubicích

Významnou akcí pro náš tým byl premiérový Partners Day 2014, který jsme pořádali za účelem bližšího seznámení našich partnerů s projektem eForce. Od rána na naše hosty čekal bohatý program, který začínal v deset hodin dopoledne přednáškou o soutěži Formula Student, o našem týmu a především o výhledu projektu na další sezonu. Byly také předány upomínkové obrazy a pro naše hlavní partnery i část klapky systému DRS z přítlačného křídla.

Po přednášce a malé pauze se hosté i celý tým zúčastnili instruktáže ohledně ovládacích prvků a řízení monopostu FSE.03. Nedlouho poté už byl nachystán tzv. Course walk, který je v soutěži Formula Student přípravou na disciplínu AutoX a Endurance. Všichni přítomní si tak za komentáře našich pilotů prošli trať, kterou sami piloti připravili, a na které měli nedlouho poté všichni zúčastnění možnost otestovat monopost eForce FSE.03. Celá akce se odehrávala v příjemném prostředí Testovacícho polygonu ÚAMK v Pardubicích.

Jízdy byly koncipovány jako soutěžní, dle předlohy AutoX, kdy měl pilot dva pokusy na zajetí svého rychlého času na trati. Jako první vyrazili na dráhu zástupci našich partnerů, přičemž nikoho nenechali na pochybách zástupci společnosti Iveco, kteří nakonec obsadili celé stupně vítězů, když prokázali nejrychlejší sžití se s naším monopostem, jemuž určitě napomohly i jejich zkušenosti z řízení motocyklů a motokár, jak nám sami pověděli.

Kompletní fotogalerie z akce v Pardubicích >> zde <<

Po našich partnerech už přišel na řadu náš tým, který si to rozdal o trofeje, resp. výrobky z naší dílny, které během roku např. "vyběhly" ze soustruhu, nevydržely tlakovou zkoušku nebo jednodušše nezvládly proudovou zátěž takovou, jak se čekalo apod.

V Pardubicích jsme si užili skvělý den a budeme se těšit na příští ročník nejenom této akce, ale také na následující akce pro veřejnost, které naleznete v našem kalendáři.

S pozdravem tým eForce FEE Prague Formula.