Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

eForce a první dny na CzechRingu!

7.8.2014 | autor Jakub Dražan

eForce Prague Formula odstartoval prvním závodem FSCzech v Hradci Králové.

Tým se na závodiště dostavil ve čtvrtek, který využil k přípravě zázemí a dokončovacím pracem na monopostu FSE.03, se kterým se následující dny pokusí ve světové konkurenci bojovat o stupně vítězů ve skupině elektroformulí.

Páteční den se nesl ve znamení technických přejímek a statických disciplín (engineering design report, cost report a business plan). Na novém monopostu až na několik mateřských drobností bylo vše v pořádku a postupně jsme prošli zdlouhavou technickou přejímkou, skládající se z mechanické a elektrické části.

Náklonová zkouška, kdy se monopost při náklonu 60° nesmí odlepit od podložky, proběhla také bez problému.

Následně na hmotnostní zkoušce byla našemu monopostu FSE.03 zvanému Chaira naměřena hmotnost 277 kilogramů.

Menší komplikace nás potkala až na raintestu (kropení formule vodou po dvě minuty), kdy nám při manipulaci s monopostem nedostatečně zacvaknutý konektor nedovolil pokračovat v testu. Po drobném ohledání se FSE.03 s mokrou zkouškou vypořádala na jedničku a je připravena na ranní poslední zkoušku, brake test.

Při brake testu musí pilot pohybující monopost zastavit tak, aby se zablokovala všechna kola a přitom se monopost nevychýlil z přímé dráhy, tj. se nestočil.

V současné době tento report píši z paddocku za znění hudby ze začínající párty v SunParku, v areálu Frestival Parku, kam dorazila veřejnost z širokého okolí. Účastníci soutěže FSCzech mají vstup na akci v rámci závodů zdarma, a tak jsme zvědaví, jak se zahraniční kolegové popasují s českou párty a tímto večerem. Ráno od osmi hodin pokračují technické přejímky a zároveň probíhají první dynamické disciplíny - akcelerace na 75 metrů a jídza v osmičce, skid-pad.

V odpolední části programu se chystá AutoX, kvalifikace do hlavního nedělního závodu Endurance.

Všechny vás tedy zveme do hradeckého areálu, vstup je zdarma a zábavy bude dostatek, tak přijďte strávit příjemný den s motorsportem do FestivalParku!

Z Hradce Králové Vás zdraví tým eForce Prague Formula!