Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

Italský kolotoč startuje

28.8.2014 | autor Jakub Dražan

Dorazili jsme do italského města Varano De´ Melegari. Města motorsportu a místního hradu Ducato, se kterým je historie tohoto regionu spjata stejně, jako s okruhem Riccarda Palettiho. Zdejší okolí jednodušše žije motorsportem a všemi akcemi, které jsou na zdejším okruhu pořádané.

Dnes (v pátek), probíhá první oficiální závodní den, kdy probíhají technické přejímky, a i když týmy na závodiště stále najíždí, valná většina, včetně našeho týmu eForce Prague Formula dorazila, již včera.

Uvolněný, italský závěr sezony

Italský podnik Formule Student je specifický tím, že se jezdí na konci sezony. Je tedy uvolněnější, protože všechny týmy již absolvovali technické přejímky na jiných závodech, monoposty mají naježděné množství kilometrů, včetně odjetých závodů Endurance, a tak vládne větší pohoda a stres zde najdete spíše sporadicky. Další specialitou tohoto podnike je fakt, že hlavní závod Endurance se koná v pondělí, místo běžné neděle. Celý program je tedy o den posunutý.

Letošní podnik se také koná takřka o dva týdny dříve, než ten loňský. Tuto změnu pociťujeme především na počasí, které v kopcovitém Varanu panuje stále vyloženě letní, tj. slunečno a teplota na hladině 25-30°C.

Špičkový vývoj závodních automobilů v Dallaře

Již včera si pořadatelé pro členy týmů připravili velice zajímavou exkurzi ve společnosti Dallara (hlavního sponzora italské soutěže), která je místním nejdominantnějším podnikem a opět podtrhuje lásku tohoto města k motorsportu, kterou se netají ani samotní pracovníci společnosti. Ostatně pokud vyvíjíte špičkové a úspěšné závodní automobily, měl by to být jistý předpoklad. Bohužel z této exkurze nemůžeme zveřejnit žádné fotografie. Do společnosti měl původně jet pouze jeden člen z každého týmu. Nakonec se ovšem z týmu eForce Prague Formula v autobusu, který nás vezl do sídla společnosti, objevilo šest členů :-). Profesionální technologie a postupy nás zkrátka zajímají!

V současné chvíli se náš tým chystá na elektrotechnickou přejímku. Pokud vše půjde podle plánu a technické přejímky stihneme dnes (mimo Brake testu, který je otevřen až od zítra), budeme mít celou sobotu na testování.

Brake testu se nebojíme!

I když nás Brake test vyřadil ze závodů v Maďarsku, rozhodně to není věc, které bychom se báli. Během testování v Panénském Týnci (reportáž zde) jsme vše připravili na absolvování i této zkoušky. Konec konců, neúspěch při maďarském Brake testu byl spíše výsledkem naakumulování problémů, se kterými jsme se potýkali od příjezdu do Györu.

Držte nám tedy palce, a pokud místní internetové připojení dovolí, brzy se opět přihlásíme s novinkami z italského okruhu Riccarda Palettiho!

S pozdravem za tým eForce Prague Formula, Elektrotechnické fakulty ČVUT, Jakub Dražan