Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

Předčasný odjezd z Maďarska

25.8.2014 | autor Jakub Dražan

Některé fotografie nepotřebují mnoho komentářů (viz. ta níže) a my nejsme z řad těch, co by si neuměli přiznat vlastní chybu.

V Maďarsku jsme se dostali do časového presu při technických přejímkách, který vyvrcholil neschopností pilota zablokovat všechna kola monopostu při braketestu, kde nám komisaři dali, vzhledem k časové tísni, pouhé tři pokusy k úspěšnému absolování. Během těchto tří pokusů se nám nepodařilo optimálně nastavit rozložení brzdného účinku mezi přední a zadní nápravou, což znamenalo zablokování pouze zadních kol a tím také náš předčasný odjezd domů.

Nezbývá nám tedy, než se poučit z vlastních chyb a soustředit všechny síly na přípravu monopostu FSE.03 k závěrečnému závodnímu podniku v italském Varanu De´ Melegari, kde chceme vše napravit a navázat na úspěchy z Hradce Králové.

Do Itálie vyrážíme ve čtvrtek časně ráno. Do té doby se můžete těšit na reportáž z předzávodního testování v České republice, které proběhne v úterý a ve středu.

V Maďarsku se však samozřejmě závodilo i nadále a hezkého celkového výsledku se dočkali kolegové z TU Brno, když obsadili 7.místo. Sesterský tým z ČVUT, CTU CarTech, pak i přes nedojetí závodu Endurance obsadil 19. místo a tým CULS Prague Formula (ČZU) místo 23. Všem kolegům k výsledkům za jejich snahu gratulujeme.

Za tým eForce Prague Formula zdraví, Jakub Dražan