Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

Baltic Open 2016 poprvé

2.9.2016 | autor Ondřej Hladík, Stanislav Tomášek

Vítáme Vás u prvního reportu z neoficiálního závodu studentských formulí seriálu "Baltic Open", konající se v Estonské Põltsamaa.

Ačkoliv FSE.04x je po mnohých předchozích závodních podnicích již plně odladěná, ukázalo se, že elektromechanické problémy nás stále provází. Po převozu necelých 1600km po ne zrovna kvalitních silnicích jsme nebyli schopni zprovoznit trakční systémy vozidla. Příčinou se po jedodenním pídění prokázal uklepaný kondenzátor z jedné jednotky vozidla a vytržený kabel z konektoru.

Dlouhé hledání a odstraňování těchto problémů nám nedovolilo nastoupit do akcelerace tohoto podniku. Avšak do "super-slalomu" jsme byli schopni nastoupit. Ptáte se co je to super-slalom? Jedná se o autokros tvořený pouze slalomovými úseky. V tom jsme dosáhli spíše průměrného času kvůli nesprávnému nastavení vozu pro (nám zatím neznámou) disciplínu. Bohužel nás kvůli tomuto potkala nehoda. Náraz naštěstí zasáhl pouze přední přítlačné křídlo, které jsme již opravili, nicméně křídlo má nyní nižší přítlak. Tuto nevýhodu náš tým vykompenzuje správným nastavením vozu.

Nyní připravujeme vozidlo na dnešní kvalifikační autorkos do hlavního závodu endurance, který se bude konat v neděli. Celkové shrnuhí tohoto, pro nás nového závodu přineseme v závěrečném reportu, na který se můžete těšit po skončení Baltic Open 2016.