Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

Barrie, Ontario - 1. den

1.6.2016 | autor Jakub Dražan | foto František Pech, Formula North Inc.

Dnes jsme strávili první den na závodišti v kanadském Barrie, od kterého jsme vůbec nevěděli, co čekat. Během přibližování k cílové adrese se nám totiž otevřel pohled na zimní stadion a týmy vybalující si své monoposty a příslušenství na příslušném parkovišti. Že by nějaký lokální podnik?

Omyl, paddock na jedničku

Nedlouho po našem příjezdu se ukázalo, že prostory pro týmy jsou uvnitř stadionu. Velice prostorné a jediná jejich vada na kráse, je zima. Venku nás vítá sluničko a teploty okolo 30°C, kdežto v hale přecházíme do chladu o přibližně 15°C. Mnohé přesuny mezi vnitřními a vnějšími prostory se podepsaly na několika členech našeho týmu.

Všechno seženeme ve Walmartu

Ikona USA a Kanady, legendární Walmart je to, co nám poskytuje spásu. Postupně se dovybavujeme, abychom mohli jako tým plnohodnotně fungovat od jídla po sociální zázemí. Pro představu Walmart není nic moc extra. Je to obchod naprosto srovnatelný s naším řetězcem Globus nebo Tesco, jenom je tu i na české poměry všechno opravdu poměrně levné.

Na krásu si kanaďani moc nepotrpí, aneb český paddock jako ze škatulky

Evropské soutěže Formula Student jsou známé tím, že si týmy dávají velmi záležet na své prezentaci a čistotě v paddocku. My si ráno kromě jiného dojeli ještě pro koberec, a bez okolků můžeme prohlásit, že disponujeme oproti ostatním týmům takřka showroomem, spíše než paddockem k práci na autě.

Elektrická přejímka za námi

Dnešní den se nesl ve znamení technických přejímek. Ty se již tradičně trochu natáhly a náš tým tak absolvoval pouze elektrotechnickou část. Avšak úspěšně. Zbylé části přejímky si tým eForce odbyde následující den, kdy už roztočíme kolotoč sběru bodů v podobě statických disciplín.

Lev ČVUT je tu s námi!

Jakožto maskot našeho týmu, s námi do Kanady přicestoval i lev Leslí. Postupně se s ním seznamují i ostatní účastníci závodu v Barrie a stává se jejich miláčkem.

Vše nás stojí mnoho sil

I když závod v Barrie teprve začíná, na našem týmu se občas projevuje únava, jakožto výsledek dlouhé cesty a poměrně náročného žití ve zdejší kultuře. Jsme ovšem odhodlaní, ukázat všem soupeřům (velice přátelským soupeřům) naše brzdové světlo.