Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

Barrie, Ontario – 4. den, den vítězství!

5.6.2016 | autor Jakub Dražan | foto František Pech, Formula North Inc.

Dokázali jsme to! Ovládli jsme kanadskou soutěž!

Během závodu Endurance nás sice provázely začínající technické potíže s jedním ze zadních motorů, ale monopost pod vedením Petra Záruby a Jakub Dražana protl cíl a s jediným kompletním časem zajetým v naší kategorii jsme si připsali plný počet bodů z této královské disciplíny.

Ostatní soupeře bohužel postihly technické potíže a tak druhá půlka závodu byla spíše o soustředění se na dojetí závodu se stupňujícími se problémy s pohonem.

Ocenění i pro našeho Lva Leslí!

Kromě celkového vítězství v kategorii Electric, si náš tým odnesl i ocenění za vítězství v dynamických jízdních disciplínách! Cena čekala i na našeho školního maskota ČVUT - lva Leslího v podobě ocenění za nejlepšího cheerleadera podniku. Leslí se opravdu během víkendu snažil zaujmout diváky i jednotlivé týmy.

Endurance za pět dvanáct

Největší zajímavostí posledního závodního dne, byl bezpochyby náš nástup k závodu Endurance. Po poměrně uspěchaném ránu (naše západní sekce vyrazila na zpestření večera do country baru The Ranch), jsme vyrazili na oběd do Buffalo Wild Wings. Měli jsme přibližně hodinu a nějaké drobné do startu závodu Endurance.

Baterie se nabíjely, auto bylo připravené a my čekali na pikantní kuřecí křídla. V tu chvíli se ale pořadatelé závodu rozhodli posunout náš start o půl hodiny dříve. Naštěstí zafungovala rychlá potrubní pošta a náš tým mohl sprintem vyrazit zpět do depa, nachystat se na samotný závod.

Počasí bylo nevyzpytatelné

Po celý den se nebe ani předpověď počasí nad barrijským sportovním centrem nemohli rozhodnout, zda bude sucho nebo pršet. Nakonec ale po dobu závodu zvítězila suchá varianta dne a silné přeháňky dorazily až během balení.

Uznání od soupeřů a naše díky jim

Po protnutí šachovnicového praporu jsme mohli slavit. A pomohly nám k tomu i ostatní týmy, nejenom elektrické, ale i spalovací, od kterých jsme si vysloužili potlesk při projíždění dynamic area, vzhledem k našim dosahovaným časům a spolehlivosti automobilu.

O kultuře, vstřícnosti a dalších zajímavostech těchto krajů, které jsme měli tu čest poznat, se budeme rozepisovat postupně následující týden, který zbývá do startu dalšího závodního podniku, tentokrát již ale v USA, ve městě Lincoln, Nebraska!

Věříme, že budete mít z našeho úspěchu také radost. Česká republika tu po sobě zanechala nesmazatelnou stopu, o které se zde bude ještě dlouho mluvit a vzpomínat na ni!

Děkujeme za vaši přízeň a brzy se zase ozveme. Hned po tom, co se nám uleží všechny myšlenky a především se pořádně vyspíme. Jeli jsme z posledních rezerv energie našich těl, ale píle se vyplatila! Jsme vítězové!

Mnoho pozdravů do Čech posílá tým eForce!

Konečné výsledky soutěže FS North naleznete ZDE.