Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

Předčasný konec letošní sezóny

16.8.2016 | autor Jan Kosina | foto Filip Fabian Photohraphy

Vážení partneři a přátelé týmu,

zpočátku bychom Vám chtěli velmi poděkovat za letošní podporu, se kterou jsme dokázali opět vylepšit náš stávající monopost. Bohužel v motorsportu je štěstěna velmi vrtkavá a po úspěchu na závodech v Kanadě a USA se ani nám nevyhnuly problémy. Při závěrečných testech vozu FSE.05x před nadcházejícími závody v Maďarském Györu došlo k incidentu, kvůli kterému jsme nuceni předčasně ukončit závodní sezónu. Incident byl zapříčiněn nepředvídatelným chováním vozu a i přes veškerou pilotovu snahu se nepodařilo nehodu odvrátit. Poškození šasi a přední nápravy je bohužel natolik rozsáhlé, že již nelze formuli uvést do 100% závodního stavu. Naštěstí pilot ani nikdo z přihlížejících nepřišel k úrazu.

Na monopostu se již v tento moment pracuje a po opravách bude sloužit k prezentačním účelům a využijeme jej při návrhu nového modelu. Z incidentu odcházíme s hořkým poučením, avšak o to větším odhodláním do další sezóny.

V této těžké chvíli si o to více vážíme přízně, kterou nám projevujete. Děkujeme a těšíme se, až se v nadcházejících měsících sejdeme a budeme moci celou sezónu společně zhodnotit.

Za tým eForce FEE Prague Formula,
Bc. Jan Kosina