Logo - eForce Prague Formula
csen

Zapojte se!

Jsi studentem vysoké školy? Zajímají tě nové technologie a motorsport? Chceš se učit věci, které ve škole ne(na)učí?

Potom neváhej a dojdi k nám do dílny anebo napiš na
info@eforce.cvut.cz

Formula Student East 2017, den nultý a první

20.7.2017 | autor Marek Szeles

Výprava začíná

Na prestižní maďarské závody FS East konané na slavném Euroringu jsme se vydali ve středu 19.7. krátce po jedenácté hodině. Cesta dlouhá téměř 500 km většině z nás trvala cca. sedm hodin, tedy na místě jsme byly již kolem šesté hodiny. Bohužel jedna z našich dodávek vezoucí zásoby a nářadí byla na hranicích s Maďarskem vybrána k namátkové kontrole, která ji významně zdržela a do cíle dorazila až kolem desáté hodiny v noci.

Poté, jakmile většina týmu dorazila na místo, jsme rychle vybalili a udělali první týmovou organizační poradu, abychom na ranní začátek závodů byli náležitě připraveni. Po poradě jsme už ale museli rychle spát, jelikož ráno se blížilo až nebezpečně rychle.

První oficiální den závodů byl pátek 20. července. Abychom vše stihli, dali jsme celotýmový budíček v 6:30 ráno a v 7 hodin už jsme skutečně všichni vybavovali pit - týmové zázemí, které nám bude sloužit po celý závod. Pity jsou na Euroringu velmi dobře rozvržené, s garážovými vraty na dvou koncích - jedny směrem k dráze, druhé od ní. I díky těmto podmínkám vypadá náš pit opravdu profesionálně.

V průběhu dne nás čekaly různé přejímky. Low voltage přejímkou jsme prošli bez větších problémů, několik připomínek jsme ale dostali v rámci přejímky mechanické. Na opravě odhalených nedostatků jsme pracovali do večera a další den ráno bychom měli přejímkou projít.

Náš nejhorší dosavadní zážitek tak nemá s formulí nic společného - nejvíce nám den znepříjemnila chvíle, kdy zatímco jsme pracovali v pitu, tak nám v týmovém kempu uletěl hlavní stan, který se vysmykl z upevnění k zemi. Naštěstí ani to nebyla tragédie - k "místu činu" jsme došli jen pár chvil poté a zachránili všechny věci uvnitře, včetně toho nejdůležitějšího - jídla.

Po mimořádně akčním dni jsme se rozhodli zlepšit si večerní náladu grilováním - a to se opravdu povedlo. Nabudili jsme se novou energií a těšíme se, co nám na FS East přinesou další dny - pokračování již brzy!